niedziela, 28 listopada 2010

Migdały Eweliny... nie lukrowane ;)

... tytułem wstępu... :)
"Piękny zwyczaj obdarowywania gości weselnych symbolicznym upominkiem, szczególnie pielęgnowany we Włoszech, znajduje uznanie także w Polsce. Stanowi wspaniały sposób na wyrażenie gościom wdzięczności za przybycie, wspólnie spędzone chwile oraz otrzymane życzenia i prezenty.
Obecnie najbardziej cenionym upominkiem stały się lukrowane migdały zawinięte w tiul, włożone do woreczka lub ozdobnego kartonika. Zgodnie z tradycją migdały symbolizują życzenia szczęścia, zdrowia, bogactwa, długowieczności oraz cudownych dzieci, składane gościom w podziękowaniu za przybycie na uroczystość. Niektórzy zwracają uwagę, że słodko – gorzki smak migdałów nawiązuje do ludzkiego życia, które składa się zarówno ze szczęśliwych, jak i mniej radosnych chwil.
Kolory lukrowanych migdałów mają swoją symbolikę. Poszczególne barwy wręczane są z okazji określonych uroczystości. Oczywiście można dobrać kolor według własnego uznania, jeśli jednak chcieliby Państwo dochować wierności tradycji należy pamiętać, że podczas uroczystości weselnych tradycyjnie wykorzystuje się migdały w białym lub ewentualnie kremowym kolorze. Kolory różowy i niebieski symbolizują chrzest lub narodziny dziewczynki lub chłopczyka. Kolor zielony wiąże się z zaręczynami, natomiast liliowy symbolizuje nadzieję. Z okazji 25-tej rocznicy ślubu wręcza się migdały srebrne, a złote z okazji 50-tej rocznicy zaślubin."
źródło: http://www.e-narzeczeni.pl
... a teraz do sedna :)
Ślubny komplet Eweliny opal w srebrnych filigranach plus szczypta migdałów Swarovskiego :)


Państwo Młodzi w pełnej krasie :)
Dziękuję za zdjęcia :)
Podążajcie zawsze słoneczną drogą życia!
:*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz